DIN 963 A4 M 5X30
Försänkta skruvar med spår
Artikelnummer
096345 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377112705
Nettovikt per 100
0,416 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
096345 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377112705
Nettovikt per 100
0,416 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 30 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 963 A4 M 5X30