DIN 964 A2 M 6X45
Skruvar med kullerförsänkt huvud och spår
Artikelnummer
096426 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377114235
Nettovikt per 100
0,920 kg
Artikelnummer
096426 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377114235
Nettovikt per 100
0,920 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 11 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 964 A2 M 6X45