DIN 964 A4 M 10X70
Skruvar med kullerförsänkt huvud och spår
Artikelnummer
0964410 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377402141
Nettovikt per 100
4,100 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
0964410 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377402141
Nettovikt per 100
4,100 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 18 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 964 A4 M 10X70