DIN 964 A4 M 4X65
Skruvar med kullerförsänkt huvud och spår
Artikelnummer
096444 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377284358
Nettovikt per 100
0,543 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
096444 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377284358
Nettovikt per 100
0,543 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 65 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 7,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,2 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 964 A4 M 4X65