DIN 965 A2 M 1,6X20 Z
Försänkta skruvar med krysspår
Artikelnummer
09652016 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377284532
Nettovikt per 100
0,024 kg
Artikelnummer
09652016 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377284532
Nettovikt per 100
0,024 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 1,6 mm |
| Total längd (l) | 20 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 0,96 mm |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Mått a (a) | 0,7 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ0 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 965 A2 M 1,6X20 Z