DIN 965 A2 M 10X40 Z
Försänkta skruvar med krysspår
Artikelnummer
09652010 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377343956
Nettovikt per 100
2,360 kg
Artikelnummer
09652010 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377343956
Nettovikt per 100
2,360 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 40 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 18 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5 mm |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Mått a (a) | 3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ4 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 965 A2 M 10X40 Z