DIN 965 A2 M 8X35 Z
Försänkta skruvar med krysspår
Artikelnummer
0965208 35
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377116833
Nettovikt per 100
1,300 kg
Artikelnummer
0965208 35
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377116833
Nettovikt per 100
1,300 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 35 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 14,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Mått a (a) | 2,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ4 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 965 A2 M 8X35 Z