DIN 965 A4 M 10X60 H
Försänkta skruvar med krysspår
Artikelnummer
0965410 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377119445
Nettovikt per 100
3,370 kg
Artikelnummer
0965410 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377119445
Nettovikt per 100
3,370 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 60 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 18 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5 mm |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Mått a (a) | 3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH4 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 965 A4 M 10X60 H