DIN 965 A4 M 3X12 Z
Försänkta skruvar med krysspår
Artikelnummer
0965403 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377118905
Nettovikt per 100
0,064 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
0965403 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377118905
Nettovikt per 100
0,064 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Total längd (l) | 12 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 5,6 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,65 mm |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Mått a (a) | 1 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ1 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 965 A4 M 3X12 Z