DIN 965 A4 M 5X22 H
Försänkta skruvar med krysspår
Artikelnummer
096545 22
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377120083
Nettovikt per 100
0,318 kg
Artikelnummer
096545 22
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377120083
Nettovikt per 100
0,318 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 22 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
| Mått a (a) | 1,6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH2 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 965 A4 M 5X22 H