DIN 965 A4 M 6X80 Z
Försänkta skruvar med krysspår
Artikelnummer
0965406 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377286550
Nettovikt per 100
1,489 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
0965406 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377286550
Nettovikt per 100
1,489 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 11 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Mått a (a) | 2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ3 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 965 A4 M 6X80 Z