DIN 966 A2 M 2,5X20 Z
Skruvar med kullerförsänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
09662025 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377120618
Nettovikt per 100
0,075 kg
Artikelnummer
09662025 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377120618
Nettovikt per 100
0,075 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Total längd (l) | 20 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 4,7 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ1 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 966 A2 M 2,5X20 Z