DIN 966 A2 M 6X8 H
Skruvar med kullerförsänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
096626 8
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377121974
Nettovikt per 100
0,266 kg
Artikelnummer
096626 8
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377121974
Nettovikt per 100
0,266 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 8 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 11 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH3 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 966 A2 M 6X8 H