DIN 966 A4 M 2,5X6 Z
Skruvar med kullerförsänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
09664025 6
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122254
Nettovikt per 100
0,030 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
09664025 6
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122254
Nettovikt per 100
0,030 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Total längd (l) | 6 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 4,7 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ1 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 966 A4 M 2,5X6 Z