DIN 966 A4 M 4X12 H
Skruvar med kullerförsänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
096644 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122872
Nettovikt per 100
0,137 kg
Artikelnummer
096644 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122872
Nettovikt per 100
0,137 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 12 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 7,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH2 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 966 A4 M 4X12 H