DIN 966 A4 M 5X10 Z
Skruvar med kullerförsänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
0966405 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122520
Nettovikt per 100
0,198 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
0966405 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377122520
Nettovikt per 100
0,198 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 10 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 966 A4 M 5X10 Z