DIN 966 A4 M 6X14 Z
Skruvar med kullerförsänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
0966406 14
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377290076
Nettovikt per 100
0,372 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
0966406 14
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377290076
Nettovikt per 100
0,372 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 14 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 11 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ3 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 966 A4 M 6X14 Z