DIN 966 A4 M 8X50 Z
Skruvar med kullerförsänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
0966408 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377345264
Nettovikt per 100
1,890 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
0966408 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377345264
Nettovikt per 100
1,890 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 50 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 14,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ4 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 966 A4 M 8X50 Z