DIN 97 A4 4,5X60
Träskruvar med försänkt huvud och spår
Artikelnummer
0097445 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377022868
Nettovikt per 100
0,546 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
0097445 60
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377022868
Nettovikt per 100
0,546 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| Total längd (l) | 60 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | försänkt huvud |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 36 mm |
| Huvuddiameter (dk) | 8,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,35 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom trä- och solenergiområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 97 A4 4,5X60