DIN 97 A4 5,0X100
Träskruvar med försänkt huvud och spår
Artikelnummer
009745 100
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377022905
Nettovikt per 100
1,089 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
009745 100
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377022905
Nettovikt per 100
1,089 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 100 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | försänkt huvud |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 60 mm |
| Huvuddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom trä- och solenergiområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 97 A4 5,0X100