DIN 979 A2 M 16
Kronmuttrar, låg modell
Artikelnummer
0979216
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377123824
Nettovikt per 100
2,051 kg
Artikelnummer
0979216
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377123824
Nettovikt per 100
2,051 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 16 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Höjd (m) | 13 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Hörnmått (e) | 26,75 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 24 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Mått w (w) | 7 mm |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 979 A2 M 16