DIN 979 A2 M 6
Kronmuttrar, låg modell
Artikelnummer
097926
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377123886
Nettovikt per 100
0,181 kg
Artikelnummer
097926
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377123886
Nettovikt per 100
0,181 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Höjd (m) | 5 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Hörnmått (e) | 11,05 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Mått w (w) | 2,5 mm |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 979 A2 M 6