ISO 10642 A2-070 M 8X180
Försänkta skruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
1064228 180
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377226235
Nettovikt per 100
6,050 kg
Artikelnummer
1064228 180
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377226235
Nettovikt per 100
6,050 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 180 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 5 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 17,92 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4,96 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 10642 A2-070 M 8X180