ISO 10642 A2 M 20X50
Försänkta skruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
10642220 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377180858
Nettovikt per 100
12,300 kg
Artikelnummer
10642220 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377180858
Nettovikt per 100
12,300 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 20 mm |
| Total längd (l) | 50 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 12 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 40,32 mm |
| Huvudhöjd (k) | 10,16 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 10642 A2 M 20X50