ISO 10642 A2 M 4X6
Försänkta skruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
1064224 6
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377181299
Nettovikt per 100
0,080 kg
Artikelnummer
1064224 6
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377181299
Nettovikt per 100
0,080 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 6 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 2,5 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8,96 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,48 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 10642 A2 M 4X6