ISO 10642 A4-070 M 12X50
Försänkta skruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
10642412 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377182456
Nettovikt per 100
4,300 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
10642412 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377182456
Nettovikt per 100
4,300 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Total längd (l) | 50 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 26,88 mm |
| Huvudhöjd (k) | 7,44 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 8 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 10642 A4-070 M 12X50