ISO 10642 A4-070 M 16X80
Försänkta skruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
10642416 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377182678
Nettovikt per 100
11,900 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
10642416 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377182678
Nettovikt per 100
11,900 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 33,6 mm |
| Huvudhöjd (k) | 8,8 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 10642 A4-070 M 16X80