ISO 10642 A4-070 M 6X75
Försänkta skruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
1064246 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377264992
Nettovikt per 100
1,390 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
1064246 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377264992
Nettovikt per 100
1,390 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 75 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 13,44 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,72 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 4 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 10642 A4-070 M 6X75