ISO 10642 A4 M 10X35
Försänkta skruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
10642410 35
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377182234
Nettovikt per 100
2,160 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
10642410 35
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377182234
Nettovikt per 100
2,160 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 35 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 22,4 mm |
| Huvudhöjd (k) | 6,2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 6 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 10642 A4 M 10X35