ISO 10642 A4 M 2,5X20
Försänkta skruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
10642425 20
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377387035
Nettovikt per 100
0,063 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
10642425 20
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377387035
Nettovikt per 100
0,063 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Total längd (l) | 20 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,55 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 1,5 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Kännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 10642 A4 M 2,5X20