ISO 10642 A4 M 24X45
Försänkta skruvar med sexkanthylsa
Artikelnummer
10642424 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377264688
Nettovikt per 100
16,400 kg
Förpackningsenheter:
10
Artikelnummer
10642424 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377264688
Nettovikt per 100
16,400 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 39 mm |
| Huvudhöjd (k) | 14 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 14 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 10642 A4 M 24X45