ISO 14579 A2-70 M 2,5X14 TX8
Cylinderskruvar med sextandhålsgrepp
Artikelnummer
14579225 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377256300
Nettovikt per 100
0,065 kg
Artikelnummer
14579225 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377256300
Nettovikt per 100
0,065 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Total längd (l) | 14 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 4,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX8 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| Gänglängd (b) | 14 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
För förskruvningar inom maskinbyggnad, möbelindustrin samt inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider.
Användningsområde
MaskinkonstruktionProduktbroschyrer
Share ISO 14579 A2-70 M 2,5X14 TX8