ISO 14579 A2-70 M 4X40/40 TX20
Cylinderskruvar med sextandhålsgrepp
Artikelnummer
1457924 40/40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377349156
Nettovikt per 100
0,465 kg
Artikelnummer
1457924 40/40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377349156
Nettovikt per 100
0,465 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 40 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 7 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX20 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| Gänglängd (b) | 40 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
För förskruvningar inom maskinbyggnad, möbelindustrin samt inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider.
Användningsområde
MaskinkonstruktionProduktbroschyrer
Share ISO 14579 A2-70 M 4X40/40 TX20