ISO 14579 A4-70 M 10X80 TX50
Cylinderskruvar med sextandhålsgrepp
Artikelnummer
14579410 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377349675
Nettovikt per 100
5,850 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
14579410 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377349675
Nettovikt per 100
5,850 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 16 mm |
| Huvudhöjd (k) | 10 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX50 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| Gänglängd (b) | 32 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
För förskruvningar inom maskinbyggnad, möbelindustrin samt inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider.
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 14579 A4-70 M 10X80 TX50