ISO 14579 A4-70 M 5X30/30 TX25
Cylinderskruvar med sextandhålsgrepp
Artikelnummer
1457945 30/30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377350435
Nettovikt per 100
0,555 kg
Artikelnummer
1457945 30/30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377350435
Nettovikt per 100
0,555 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 30 mm |
| Gänglängd (b) | 30 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 8,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX25 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
För förskruvningar inom maskinbyggnad, möbelindustrin samt inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider.
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 14579 A4-70 M 5X30/30 TX25