ISO 14580 A2-070 M 5x18 TX25
Cylinderskruvar, sexkanthylsa, lågt huvud
Artikelnummer
1458025 18
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377412881
Nettovikt per 100
0,354 kg
Artikelnummer
1458025 18
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377412881
Nettovikt per 100
0,354 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 18 mm |
| Gänglängd (b) | 18 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 8,4 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,65 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX25 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
För förskruvningar inom maskinbyggnad, möbelindustrin samt inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider.
Användningsområde
Maskinkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetProduktbroschyrer
Share ISO 14580 A2-070 M 5x18 TX25