ISO 14580 A4 M 2,5X8 TX8
Cylinderskruvar, sexkanthylsa, lågt huvud
Artikelnummer
14580425 8
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377413116
Nettovikt per 100
0,042 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
14580425 8
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377413116
Nettovikt per 100
0,042 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Total längd (l) | 8 mm |
| Gänglängd (b) | 8 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 4,4 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,85 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX8 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
För förskruvningar inom maskinbyggnad, möbelindustrin samt inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider.
Användningsområde
Maskinkonstruktion, Övriga användningsområdenKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetProduktbroschyrer
Share ISO 14580 A4 M 2,5X8 TX8