ISO 14581 A2-070 M 8X90/90 TX45
Försänkta skruvar med sextandhålsgrepp
Artikelnummer
1458128 90
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377344366
Nettovikt per 100
3,060 kg
Artikelnummer
1458128 90
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377344366
Nettovikt per 100
3,060 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 15,8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4,65 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX45 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 14581 A2-070 M 8X90/90 TX45