ISO 14581 A2 M 5X14 TX25
Försänkta skruvar med sextandhålsgrepp
Artikelnummer
1458125 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377232663
Nettovikt per 100
0,219 kg
Artikelnummer
1458125 14
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377232663
Nettovikt per 100
0,219 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 14 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,7 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX25 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 14581 A2 M 5X14 TX25