ISO 14581 A4-070 M 10X70/70 TX50
Försänkta skruvar med sextandhålsgrepp
Artikelnummer
14581410 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377342621
Nettovikt per 100
3,880 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
14581410 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377342621
Nettovikt per 100
3,880 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 18,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX50 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 14581 A4-070 M 10X70/70 TX50