ISO 14581 A4-070 M 6X40 TX30
Försänkta skruvar med sextandhålsgrepp
Artikelnummer
1458146 40
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377118615
Nettovikt per 100
0,784 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
1458146 40
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377118615
Nettovikt per 100
0,784 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 40 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 11,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX30 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 14581 A4-070 M 6X40 TX30