ISO 14581 A4 M 1,6X4 TX5
Försänkta skruvar med sextandhålsgrepp
Artikelnummer
14581416 4
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377287106
Nettovikt per 100
0,007 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
14581416 4
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377287106
Nettovikt per 100
0,007 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 1,6 mm |
| Total längd (l) | 4 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 0,96 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX5 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare ISO 14581 A4 M 1,6X4 TX5