ISO 14583 A2 M 10X100/100 TX50
Skruvar med kullrigt huvud och sextandhålsgrepp
Artikelnummer
14583210 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377345967
Nettovikt per 100
6,620 kg
Artikelnummer
14583210 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377345967
Nettovikt per 100
6,620 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 100 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 20 mm |
| Huvudhöjd (k) | 7,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX50 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 14583 A2 M 10X100/100 TX50