ISO 14583 A2 M 4X100/100 TX20
Skruvar med kullrigt huvud och sextandhålsgrepp
Artikelnummer
1458324 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377293138
Nettovikt per 100
1,044 kg
Artikelnummer
1458324 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377293138
Nettovikt per 100
1,044 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 100 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,1 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX20 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 14583 A2 M 4X100/100 TX20