ISO 14583 A2 M 6X55/55 TX30
Skruvar med kullrigt huvud och sextandhålsgrepp
Artikelnummer
1458326 55
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377233356
Nettovikt per 100
1,320 kg
Artikelnummer
1458326 55
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377233356
Nettovikt per 100
1,320 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 55 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 12 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4,6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX30 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 14583 A2 M 6X55/55 TX30