ISO 14583 A4 M 3X10 TX10
Skruvar med kullrigt huvud och sextandhålsgrepp
Artikelnummer
1458343 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377177506
Nettovikt per 100
0,088 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
1458343 10
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377177506
Nettovikt per 100
0,088 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Total längd (l) | 10 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 5,6 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX10 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 14583 A4 M 3X10 TX10