ISO 14584 A2 M 6X40 TX30
Skruvar kullerförsänkt huvud och sextandhålsgrepp
Artikelnummer
1458426 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377289506
Nettovikt per 100
0,831 kg
Artikelnummer
1458426 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377289506
Nettovikt per 100
0,831 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 40 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 11,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX30 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare ISO 14584 A2 M 6X40 TX30