ISO 14585 A2 C 3,9X6,5 TX15
Plåtskruvar kullrigt huvud och sextandhålsgrepp
Artikelnummer
14585239 65
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377158796
Nettovikt per 100
0,086 kg
Artikelnummer
14585239 65
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377158796
Nettovikt per 100
0,086 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3,9 mm |
| Total längd (l) | 6,5 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 7,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,85 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX15 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| DURCHMESSERZOLLFE | 7 " |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,25 " |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- TX
- Kullrigt huvud
Share ISO 14585 A2 C 3,9X6,5 TX15