ISO 14585 A2 C 4,8X80 TX25
Plåtskruvar kullrigt huvud och sextandhålsgrepp
Artikelnummer
14585248 80
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377321404
Nettovikt per 100
0,890 kg
Artikelnummer
14585248 80
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377321404
Nettovikt per 100
0,890 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,7 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX25 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| DURCHMESSERZOLLFE | 10 " |
| Total längd tum ((Tum)) | 3,375 " |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- TX
- Kullrigt huvud
Share ISO 14585 A2 C 4,8X80 TX25