ISO 14587 A2 C 2,2X9,5 TX6
Plåtskruvar med kullrigt huvud och sextandhålsgrep
Artikelnummer
14587222 95
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377235602
Nettovikt per 100
0,024 kg
Artikelnummer
14587222 95
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377235602
Nettovikt per 100
0,024 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,2 mm |
| Total längd (l) | 9,5 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 3,8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX6 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| DURCHMESSERZOLLFE | 2 " |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,375 " |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- TX
- Kullerförsänkt huvud
Produktbroschyrer
Share ISO 14587 A2 C 2,2X9,5 TX6